واردات و صادرات

واردات و صادرات کالا یکی از مهم ترین و تاثیر گذارترین فعالیت های بازرگانی محسوب می شود. از این رو در این زمینه شرکت های بسیاری تاسیس شده اند تا این مسیر را هموارتر کنند اما نکته قابل توجه این است که در ابتدا با مفهوم دقیق این کلمات اشنا شویم.

واردات چیست و یا به طور دقیق تر واردات کالا چگونه انجام می گیرید؟

واردات به کالا و یا کالاهایی گفته می شود که در کشور های دیگر ساخته و یا فراهم می شود و از راه تجاری به کشور دیگری وارد میشود. میدانیم که تهیه برخی کالاها برای هر کشور مقدور نمیباشد از این رو این کشور ها با عنوان کالاهای وارداتی نیازهای خود را از کشورهای دیگر تامین میکنند که از نظر اقتصادی برای آنها مقرون به صرفه می باشد.
زمانی که یک شرکت و یا تولید کننده قصد واردات کالایی را از کشور دیگر دارد باید ببه تمامی کلیات و اصول واردات کالا به کشور آشنایی داشته باشد و یا از طریق مشاوره با شرکت های بازرگانی و ترخیص کالا و کمک گرفتن از تخصص و تجربه آنان این مراحل را طی کند. در غیر این صورت علاوه بر اتلاف زمان متقبل هزینه های گزاف در امور گمرکی گردیده و حتی قادر به واردات کالای درخواستی خود نخواهد بود.

مراحل واردات کالا در شرکت های وارد کننده ؟

شرکت های وارد کننده باید تخصص کافی در این زمینه داشته باشند و همچنین از قوانین و مقررات واردات کالا به کشور مطلع باشند.
مرحله اول در این امر تحقیق بازار است. خریدار و یا شرکتی که مایل است کالایی را وارد بازار کند در ابتدا در مورد نیاز بازار تحقیقات لازم را انجام می دهد.
در مرحله بعد شرکت وارد کننده و یا خریدار تصمیم می گیرد که کالای مربوطه را از کدام کشور وارد کند. البته در مورد کالاهای به خصوصی که با نام تجاری مطرحی تولید میشود این مرحله به اسانی طی می شود زیرا که بازرگانان و شرکت ها اطلاعات کاملی در مورد کشور های تولیدی دارند از این رو مرحله تحقیق به صورت کوتاه است.
در صورتی که شخص خریدار و یا شرکت وارد کننده کشور مبدا خاصی را مدنظر ندارد باید تصمیم گرفت که این محصول از کجا و چگونه می توان وارد شد و چه شرایطی خواهد داشت؟

شرکت مه یاس با بهره گیری از نیروهای متخصص در زمینه واردات و صادرات کالا از تمامی نقاط جهان قادر است تمامی فروشندگان و تولید کنندگان محصول مورد نظر شما را بررسی کرده و با مذاکرات و جلسات متعدد با فروشندگان فهرستی از شرایط فنی و قیمت و نحوه واردات آن برای شما تهیه کند. شرکت مه یاس از طرف شما عقذ قرارداد را با شرکت های فروشنده مورد نظر انجام میدهد.

صادرات کالا

صادرات در لغت به معنی ارسال و یا انتقال کالا از جایی به جای دیگر چه در داخل کشور و چه در خارج کشور  است.
صادرات عبارت است از کارکردن و و ارتباط با بازارهای حرفه ای و تجاری در ان سوی مرزها.
همانطور که میدانیم صادرات نقش اساسی و کلیدی در اقتصاد کشور دارد و سبب رشد اقتصادی و درامد ارزی می شود.
یکی از قواعد ضروری در امر صادرات شناخت کافی بازار بین المللی است. به طور مثال کشور ایران در صادرات زعفران نقش اساسی دارد اما شرکت صادرکننده باید اطلاعات کافی داشته باشد که بداند بازار زعفران در کدام کشور است؟ و چه کشورهایی مایل به واردات این محصول دارند.
بازار 3 اصل دارد

  • هیچ چیز ثابت نیست.
  • هیچ کس کامل نیست.
  • هیچ چیز مطلق نیست.

از این رو شرکت مه یاس با توجه به شناخت درست بازارهای بین المللی و گروه های متخصص و همچنین با دارا بودن تداوم در صادرات میتواند زمینه های تجارت موفق بین المللی را برای شما فراهم نماید.